S KOSATKAMI SE PLAVE A CVIČÍ V KAŽDÉM VĚKU

KARVINÁ – OFICIÁLNÍ STRÁNKA MĚSTA·WEDNESDAY, 14 NOVEMBER 2018

Plavecký sport je brán jako jeden z nejzdravějších sportovních aktivit. V plaveckém klubu Kosatky Karviná se můžete zapojit do této aktivity také v pokročilejším věku. Vítají všechny, kteří neumí plavat nebo si chtějí zdokonalit kondici díky plavání. Pro nadšence skupinového cvičení je určen aqua aerobic, kde se cvičí za tónů hudby.

Říkáte si, proč by mělo být plavání nebo cvičení ve vodě pod vedením trenéra zrovna pro vás vhodné? Voda má totiž mnoho pozitivních vlastností, které umožňují velmi širokému okruhu lidí zdravě sportovat a zlepšovat fyzickou kondici. Voda nadnáší a tím snižuje tělesnou hmotnost, umožňuje tak efektivně cvičit i osobám s nadváhou. Voda také snižuje zátěž na páteř a klouby, ale organismus zatěžuje stejně jako při jiných pohybových aktivitách na suchu. Aqua aerobic a plavání jsou vhodné pro osoby v každém věku s jakoukoli tělesnou hmotností. Tlak vody zlepšuje krevní oběh a má masážní efekt na povrch těla, přispívá tak k rychlejšímu odbourávání podkožního tuku a prevenci celulitidy. Velkou předností aqua aerobicu jsou jednoduché pohyby, které může zvládnout opravdu každý, je vhodný pro plavce i neplavce. Aqua aerobic mohou navštěvovat i těhotné ženy nebo ženy po porodu, je také vhodný jako doplněk rehabilitace po sportovních úrazech nebo po operacích pohybového aparátu.

Tomáš Kałuža, místopředseda správní rady oddílu Kosatky: „Na cvičení v různých hloubkách vody využíváme speciální vodní pomůcky, jako jsou vodní nudle, neoprenové rukavice a víceúčelové vodní pásy. Cvičenec si podle své fyzické zdatnosti volí sám tempo i hloubku vody. Cvičení pro dospělé nabízíme již patnáct let. Od roku 2016 spolupracujeme se Senior fitnes, z.s. a snažíme se tak prohlubovat spolupráci a zlepšovat nabízené služby i pro starší věkové kategorie.“

Fotografie

 

PREZENTACE PROJEKTU V ČESKÉM ROZHLASE DVOJKA

DOBRÁ ZPRÁVA 23.10.2018